Martin Mojžíš / atelier umělecké fotografie a grafiky.
Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou.

Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně
a Plzní – Doubravkou – I. část.

FOTOGRAFICKÉ CESTY.

☼ 15. dubna 2019,  ◙ 24. března 2019.
Po otevření železničních tunelů u Ejpovic je trať z Chrástu u Plzně do Plzně – Doubravky postupně rušena. Na jednu stranu je to dobře, neboť trať procházela přírodním parkem Horní Berounka. Pokud by ovšem došlo k výluce obou nových tunelů, bude nutné čekat, až se závada odstraní.

Fotografie ponechávám úmyslně beze slov. Nebyl jsem si ale jistý, zda je vůbec zveřejním. Obrazy jsou to syrové, neretušované, především dokumentární, nepříliš výtvarné. Kompozice někdy až nahodilá, tvrdá, přímočará. Přesně tak, jak jsem se zde cítil, tak jsem fotografoval a nebránil se tomu. Stále mě napadalo, zda je nutné všechno zničit. Řada věcí, například reléové skříně, pražce i koleje vypadaly nepoškozené, v dobrém stavu. Však to není tak dlouho, co spolehlivě a dobře sloužily ...

Fotografoval jsem od odpoledne až do setmění. Došel jsem téměř přesně do poloviny tratě, tedy k mostu Zábělá. Odtud jsem se vrátil zpět do Chrástu a tam pak ještě chvíli fotografoval na nádraží. Cítil jsem ale, že bych měl projít celou trať. Proto bude třeba se sem ještě ►vrátit.

Memento mori, znělo mi v duchu stále ...


   Fotografická technika.
fotoaparát

Fotoaparát:

Olympus OM-D E-M10 Mark II.

objektiv

Objektiv:

Olympus M. Zuiko Digital 14 – 42 mm 1 : 3.5 – 5.6 II R.

filtr

Filtr:

Kenko Realpro UV ASC MC Slim.Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou. Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou.

© Martin Mojžíš, 2019.
Fotografie: © Martin Mojžíš, 2019.

►Zrušená železniční trať mezi Chrástem u Plzně a Plzní – Doubravkou – II. část.
►Na začátek článku.
►Přehled všech článků.
►Úvodní stránka.